Branża motoryzacyjna we współczesnym świecie ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarki każdego narodu. Wystarczy wspomnieć transport, który przynosi dochód nie tylko za międzynarodowe transakcje ale również lokalną działalność dostawczą. Elektromobilna rewolucja miałaby dotyczyć właśnie branży motoryzacyjnej.

Zakup pasażerskiego taboru kolejowego w Wielkopolsce z dofinansowaniem z UE

Zmiana trendów

Tak jak zmienia się polityka światowa, tak też wymogi co do prowadzenia firm transportowych ulegają zmianie. Dwudziesty pierwszy wiek kładzie ogromny nacisk na optymalne zarządzanie środowiskiem. Szczególnie ceniona jest ochrona środowiska i działania zwiększające ekologię. Prezesi czołowych firm co roku gromadzą się na Kongresach Gospodarczych i debatują na temat rozwoju różnorodnych dziedzin ekonomicznych i gospodarczych. Biznesmeni, którzy gromadzą się na tych zebraniach mają realny wpływ na działanie gospodarki w Polsce. Należą do nich również naukowcy, praktycy, decydenci. Na tego typu przedsięwzięcia przybywają do kraju różni goście, w tym zagraniczni.

Startup days

Znany jest Start-up Days, który w ramach Kongresu ma za zadanie połączyć start-upy z biznesem oraz korporacjami wpierającymi organizacje biznesowe. Biznes bez start-upów miałby trudne pole do rozwoju, ponieważ to właśnie Anioły Biznesu mogą inwestować w dobrze zapowiadające się start-upy. Eksperci oraz prezesi dużych spółek mogą integrować się z młodymi przedsiębiorcami, którzy dają własne pomysły swoich starszym kolegom w zamian za doświadczenie. Na tego rodzaju wydarzeniach pojawiają się również biznesmeni odnoszący sukcesy oraz inwestorzy szukający nowych technologii. W tym znajdą się również fachowcy od tematu ekologicznego zarządzania środowiskiem. Wszystko to ma sprzyjać optymalnej realizacji elektromobilnej rewolucji.

Najbardziej gorącymi tematami debat w ramach Kongresu są: blockchain, automatyzacja, robotyzacja, sztuczna inteligencja, cobotyzacja, nowy konsument przyszłością marketingu, marketing zdigitalizowany, elektroniczny sport w gospodarce kraju, branża fintechowa, nowe start-upy, nowe technologie medyczne. Nie zabraknie również tematu zwiększania czystości powietrza w ramach rewolucji elektromobilnej.

Ekologiczne zarządzanie środowiskiem jest tym tematem gospodarki, który obecnie jest najbardziej potrzebny. Coronawirus, covid-19 zmienił nieco oblicze zarządzania firmą. Współcześnie ma być ona coraz bardziej ekologiczna i sprzyjająca środowisku. Ochrona środowiska jest tym, czego potrzeba obecnie najbardziaj. Inwestorzy będą rozmawiać ze start-upami odnośnie wykorzystania ośrodków miejskich do walki na rzecz naturalnego środowiska. Wszystko to ma zmienić działanie logistyczne i mechaniczne działu transportu. Oznacza to, że transformacja transportu jako kluczowego dla gospodarki elementu rozwoju cywilizacji zostanie przedyskutowana w ramach rewolucji elektromobilnej, która ma zapewnić czyste powietrze.

Zmiany klimatyczne

Zmiany klimatyczne postępują coraz szybciej, a to wymusza na całym środowisku gospodarczym transformacje w dziedzinie motoryzacji, szczególnie transportu. W Polsce jest to temat najważniejszy, ponieważ po dziś dzień w niektórych miastach ogrzewa się domu za pomocą niskiej emisji, zwłaszcza śmieciami. Nie bez uwagi powinna się obejść tematyka niedawno zachwalanego diesla, który jako jedne z nielicznych paliw zanieczyszcza powietrze zabójczym tlenkiem azotu.

Najbardziej cenionym rozwiązaniem w rewolucji elektromobilnej ma być silnik hybrydowy. Jego siłą jest elektryka, która sama w sobie zapewnia ruch pojazdu, nie emitując do powietrza niepotrzebnych gazów. Oczywiście na przestrzeni kilku lat nie uda się spowodować ogromnej zmiany w Polsce. Jest to kwestia do realizacji na co najmniej pół wieku.