Route 66 łączy Chicago z Santa Monica, co daje w sumie 4000 kilometrów przez 17 stanów. Krajobraz trasy jest w zasadzie pustynny, w kolorze ochry i czerwieni, z charakterystycznymi kaktusami i roślinami pustynnymi.

Ta droga była główną drogą, z której korzystali emigranci zmierzający na zachód, ci sami ludzie, którzy później walczyli o to, aby ta droga nie została zamknięta. Kiedy tworzono sieć autostrad międzystanowych w Stanach Zjednoczonych, rozważano opcję zamknięcia tej drogi, ale masowe demonstracje i idea zachowania jej jako ikonicznej drogi w kraju pozwoliły jej przetrwać.

Jakie są niezbędne przystanki na Route 66?

Jeśli chcesz odbyć podróż wzdłuż Route 66 na własną rękę, oto kilka istotnych przystanków, które możesz zrobić.

Chicago-Springfield

Na tym pierwszym odcinku trasy musisz zrobić obowiązkowy przystanek w Cicero, które jest znane jako miasto słynnego Alcapone, kiedy to użył go jako schronienia w 1940 roku.

Oklahoma

To powinien być niezbędny przystanek w tej podróży wzdłuż Route 66, ponieważ będzie można odwiedzić dom Johna Hargrove’a. Wycieczkę można też zakończyć wjeżdżając do stanu Teksas i odwiedzając to słynne miejsce, gdzie jeśli uda Ci się zjeść dwa kilogramy mięsa w ciągu 60 minut, to dostaniesz darmowy posiłek.

Santa Fe do Holbrook

Na tej trasie, jeśli robisz ją w październiku, musisz zatrzymać się w Albuquerque, gdzie co roku o tej porze odbywa się najbardziej spektakularny festiwal balonów na świecie.

Arizona

W Arizonie znajduje się piękne miasto Flagstaff, które sprawi, że zakochasz się w przyjazności jego mieszkańców, naturalnym pięknie lasów i jezior oraz małych drewnianych domkach. Będzie ci się wydawało, że jesteś w raju.

Las Vegas

Ten przystanek to nie tylko konieczność, to „must-do”. Las Vegas to zupełnie inny świat, nie uwierzysz w to wszystko, czego możesz tam doświadczyć. W http://www.wczasowa.pl poznasz tajniki zwiedzania Las Vegas i innych miast na tej liście.

Nie ma znaczenia czy lubisz hazard czy nie. Las Vegas to znacznie więcej niż to. I pamiętaj, że niektóre z najbardziej znanych musicali na świecie odbywają się tutaj i nie będziesz mógł ich zobaczyć nigdzie indziej na świecie, więc nie przegap szansy na zobaczenie jednego z nich!

Lista must-sees na Route 66 nie miałaby końca, ponieważ jest tam 4 tysiące kilometrów emblematycznych i zabawnych miejsc.