W obecnych czasach bardzo dużo osób wybiera urlopy poza Polską. Najwygodniej i najszybciej jest udać się tam samolotem. Regularne ceny biletów nie są niskie, co część osób zniechęca do tej formy podróży. Okazuje się jednak, że jest co najmniej kilka dobrych sposobów na to, by latać dużo taniej.

Co warto wiedzieć o tanich biletach lotniczych?

Każdy z nas z pewnością słyszał o osobach, które poleciały do Rzymu za 50 zł albo do Barcelony za 70 zł. Zwykle traktujemy to w kategoriach ciekawostki sądząc, że na co dzień nie jest to możliwe. Wiele osób sądzi również, że takie tanie oferty muszą zawierać w sobie jakiś haczyk i być może wiążą się z niższą jakością obsługi. Okazuje się, że trafiają się naprawdę tanie oferty na bilety lotnicze ale jednocześnie wiąże się to z pewnymi ustępstwami. Tańsze bilety zwykle dostępne są w środku tygodnia a skorzystanie z nich dość często wiąże się z koniecznością spakowania się jedynie w bagaż podręczny. Okazuje się, że dla wielu osób wcale nie jest to problem i z przyjemnością korzystają one z tańszych ofert.

Jak znajdować tanie oferty lotnicze?

Wiele osób rezygnuje z szukania tańszych połączeń dlatego, że nie mają doświadczenia w tym obszarze i nie wiedzą, gdzie ich szukać. Inni czynią tak po prostu z braku czasu, bo szybciej i łatwiej jest skorzystać z pomocy biura podróży. Jeśli ktoś chce samodzielnie znaleźć promocje lotnicze powinien korzystać z ogólnodostępnych systemów rezerwowych i multiwyszukiwarek. Można wtedy w jednym miejscu sprawdzić oferty nawet kilkuset linii lotniczych.

Z kolei gdy odwiedzimy oficjalną stronę danych linii lotniczych zobaczymy cenę regularną za bilet. Okazuje się, że korzystanie ze stron pośredników daje nam dostęp do naprawdę korzystnych ofert. Cały mechanizm polega na tym, że pośrednicy kupują bilety w ilościach hurtowych, dzięki czemu mają duże zniżki. Inny sposób na znajdowanie tanich przelotów to szukanie błędów taryfowych. Zdarza się wtedy, gdy w systemie pojawi się na przykład o jedno zero za mało albo cena zostanie wyświetlona w złotówkach zamiast w euro.

A jeżeli boisz się wsiąść do samolotu, zawsze możesz postawić na urlop w Polsce, jak na przykład w pięknej Małopolsce, o której dowiesz się z portalu www.malopolskainfo.pl.

Aby skutecznie wynajdywać tanie połączenia warto cały czas trzymać rękę na pulsie. Szukanie okazji będzie wymagało poświęcenia trochę czasu, bo ceny potrafią się zmieniać z godziny na godzinę, dlatego warto jest sprawdzać co drugi, trzeci dzień. Dobrze też wiedzieć o tym, że loty z przesiadkami zwykle są tańsze od tych bezpośrednich. Ponadto trzeba liczyć się z tym, że w tanich liniach lotniczych nie będzie wyżywienia w cenie biletu. Oczywiście można takowe kupić na pokładzie. Eksperci zalecają ponadto by być otwartym i nie bać się mniejszych lotnisk, bo właśnie tam trafiają się super oferty.