Jak wygląda praca taksówkarza wszyscy wiedzą, ponieważ wydaje się, że chyba każdy z nas korzystał z usług taksówki. Z rzeczy samej taksówka ma nas przewieźć z punktu A do punktu B. Obecnie jeśli chcesz być taksówkarzem, to możesz pracować dla korporacji lub na swojej działalności.

Taksówkarz na działalności czy dla korporacji?

Praca dla korporacji jest spokojniejsza. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim nie musisz się martwić o reklamę. Zlecenia otrzymujemy z centrali co przez to mamy więcej klientów. Prowadzić samemu taksówke na swoją rękę masz więcej pracy, no i pamiętaj, że musisz inwestować w działalność. Przewoźników jest coraz więcej i musimy dbać o to, by po prostu klienci chcieli wracać do nas.

Jak zostać taksówkarzem?

Aby zacząć pracę jako taksówkarz należy mieć ukończone 18 lat, oczywiście posiadanie prawo jazdy. Musisz posiadać zaświadczenie o niekaralności oraz zaświadczenie lekarskie od psychologa. Następnym krokiem jest zdanie egzaminu z topografii miasta oraz trzeba przejść szkolenie z transportu drogowego.

A jeżeli szukasz więcej informacji o tym, co dzieje się na drogach, wypróbuj nadrogach.pl.

Uber, taxi czy bolt – to koniec zamawiania taksówki przez telefon

To tak zwane tanie podróżowanie, które możemy zamówić poprzez aplikacje mobilne. Obie aplikacje mobilne na smartfon, a więc Uber i Bolt są bardzo podobne do siebie, nawet ceny za kilometr jazdy są zbliżone.

Ile zarabia taksówkarz?

Na swojej działalności taksówkarz ponosi więcej kosztów z racji tego, że na jego głowie są obowiązki dotyczące opłacenia wszystkiego. Ciężko określić taką konkretną kwotę, jednak obecnie się wahają między 2 a 2,5 tysięcy złotych.